Zaburzenia erekcji - specjalista radzi

Profesor Prof. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski - pedagog, doradca rodzinny, seksuolog. Dziekan Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kierownik Zakładu Poradnictwa i Seksuologii UZ. Pracuje w Zakładzie Biomedycznych i Psychologicznych Podstaw Edukacji Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Kieruje Podyplomowymi Studiami Wychowania Seksualnego UW. Należy do wielu stowarzyszeń oraz polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Inicjator i organizator corocznych Ogólnopolskich Debat o Zdrowiu Seksualnym. Prezes Stowarzyszenia do Walki z Dziecięcą Prostytucją i Pornografią "Pro-Ecpat"(2002), Honorowy Członek Niemieckiego Towarzystwa Wychowania Seksualnego (2008), Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Naukowego „Zagrożenia Cywilizacyjne i Zdrowie Publiczne” (2010). Zaliczany do międzynarodowych autorytetów w zakresie pedagogiki seksualnej. Od 2010 roku jest Współpracownikiem Naukowym Instytutu ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinsey’a w Uniwersytecie Indiana w USA (Kinsey Institute for Research in Sex, Gender, and Reproduction). Jest autorem licznych raportów z badań na temat seksualności Polaków w różnym okresie życia. Autor głośnego studium badawczego „Seksualność Polaków na początki XXI wieku”, wyd. 2012 r.

Wasze pytania

Dzien Dobry, mam pewien problem. Podczas Stosunku do wytrysku dochodzi zaraz na poczatku i czuje sie z tum zle ponieważ nie moge zadowolić partnerki a i napiecie penisa wydaje mi sie ze jest zbyt słabe, czy to moze być powod masturbacji? wydaje mi sie ze moze za wczesnie to zaczołem i było to czeste. Prosze o pomoc i jakie Pan widzi rozwiazanie. czy Permen moze rozwiazać te problemy?. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Proszę się nie obawiać o to, że powodem Pana trudności jest masturbacja. Ani wczesne jej rozpoczęcie, ani częstość jej stosowania nie wywierają wpływu na długość stosunku. Pewne techniki masturbacyjne mogą przyczyniać się jedynie do wcześniejszego wytrysku, ale nie są jego jedynym powodem. Istotny wpływ mogą mieć także poziom pożądania i namiętności czy lęk przed porażką. Proponuję wydłużenie gry wstępnej o skoncentrowanie się bardziej na dostarczeniu partnerce satysfakcji w inny sposób: dotykanie całego jej ciała, szczególne traktowanie jej miejsc erogennych, stopniowe zwiększanie jej napięcia seksualnego, poświęcanie uwagi jej łechtaczce. Wpłynie to również na stan Pana podniecenia. Jeśli partnerka nie będzie miała nic przeciwko temu, można spróbować też seksu oralnego, pieszczenie przez partnerkę umożliwi Panu większą kontrolę swoich reakcji. Istnieją także pewne techniki seksualne, umożliwiające odłożenie w czasie moment wytrysku, np. w chwili, kiedy poczuje Pan zbliżający się wytrysk, proszę wycofać penisa z pochwy i chwilę poczekać aż poziom podniecenia się zmniejszy. Następnie proszę kontynuować stosunek. Jeżeli sytuacja się nie zmieni proszę zgłosić się do seksuologa lub urologa.

Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

Witam, mam taki problem. Moja dziewczyna uważa ze mam małego... - w porównaniu do jej bylego tak jest. W zwisie okolo 12 cm. Co zrobic albo czy sa jakies sposoby na to zebym zadowolil kobiete taka wielkoscia?? Drugie pytanie brzmi... Czemu gdy leze kolo niej jest wszystko ok i stoi a gdy mam wlozyc staram sie - wkladam kawalek opada...?? jak sobie z tym poradzic... Prosze o Szybka odpowiedz

Pisze Pan o dwóch problemach, które wydają się być ze sobą powiązane. Niemożność odbycia stosunku może być bezpośrednim efektem frustracji związanej z oczekiwaniami i postawą partnerki. Według badań 12 cm w stanie erekcji i tak jest w normie, a co dopiero w stanie spoczynku. Gratuluję. Poza tym badania opinii kobiet wykazały, że długość członka nie ma większego wpływu na ich doznania, owy wpływ jest bardziej efektem stereotypowego myślenia. Wprawdzie może Pan np. przyjmować suplement diety, który powinien nieco poprawić jakość erekcji, niemniej radzę szczerą rozmowę z partnerką na temat Waszego życia seksualnego – czy chodzi w nim o konkurs długości członków i co tak naprawdę jest ważne w nim i całym Waszym związku. To bliskość, uczucie, namiętność, wzajemna akceptacja powinny być powodem i sensem zbliżeń. Proszę też spróbować nie myśleć przed stosunkiem o tym czy uda się Panu czy nie, bo to może pogłębiać Pański problem. Raz jeszcze podkreślę, że to szczera rozmowa o Waszych relacjach w związku i wzajemna akceptacja mogą tu dużo zdziałać.

Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

witam. mam 22lata. 2lata temu poznałem moja dziewczyne i moglem codziennie a teraz od parunastu miesiecy wogole nie mam ochoty moze raz na tydzien albo na 1,5 tyg. chodze do stresujacej pracy a jak przyjde to jedyne co widze to łożko i odpoczynek - TV. czy permen mi pomoze by znow odzyskac ochote na sex??

Seks bywa zarówno wrogiem stresu, jak i sposobem na niego. Zmniejszona ochota na seks z pewnością ma swoje źródło w stresującej pracy i potrzebie odpoczynku. Czy permen Panu pomoże? Permem Pana wzmocni, ale nie rozwiąże Pana problemu ze zmęczeniem i stresem. Myślę, że słusznie Pan wskazuje na to, że to może być przyczyna Pana trudności. Dlatego też radzę skupić się na sposobach radzenia sobie ze stresem. Nie ma lepszego sposobu jak sport, nawet pomimo zmęczenia warto wybrać się na pływalnię lub pobiegać. Świeże powietrze i ruch działają bardziej regenerująco niż telewizja, choć możliwe, że w Pana przypadku przy niej też można odpocząć. Proponuję, aby uczciwie porozmawiał Pan ze swoją partnerką o tym, że mniejsza częstotliwość stosunków nie wynika z Pana niechęci do seksu, a właśnie ze zmęczenia, bo inaczej ona może pomyśleć, że stała się dla Pana mniej atrakcyjna i że to jest przyczyną tych zachowań. Proszę też starać się spędzać więcej czasu z partnerką. Jeżeli oddalicie się od siebie emocjonalnie, nie będzie to sprzyjało ochocie na seks. Proponuję od czasu do czasu wspólny wyjazd, a może romantyczną kolację.

Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

od jakiegoś czasu spotykam się z kobietą w której jestem bardzo zakochany.Jest po prostu moim ideałem.Jednakże czasem gdy dochodzi do zblizenia zaplanowanego zdaża mi się że zawodzę mimo że ją bardzo pragnę.Co mogę z tym zrobić. Jestem zdrowym 38 letnim facetem bez nadwagi .wydaje mi się że nie mam żadnych dolegliwości ani przewlekłych chorób.

Wspaniale, że spotyka się Pan z kobietą, którą Pan kocha. Napisał Pan, że jest mało prawdopodobne, aby istniały jakieś biologiczne przyczyny Pana trudności. Nie wiemy, czy to, że Pan „zawodzi” związane jest z przedwczesnym wytryskiem czy zaburzeniem erekcji. Przyczyna może tkwić w Pana wygórowanych wymaganiach wobec siebie i związanym z tym lęku przed porażką, szczególnie, że jak Pan zaznaczył, partnerka wydaje się być ideałem. Chęć dorównania ideałowi może być frustrująca i niemożliwa do spełnienia. Jeżeli te czynniki wydają się do Pana pasować, to proponuję zapomnienie o tym, że coś Pan „musi” czy „powinien”, a zastąpienie tego poddaniem się chwili, ekspresją swojej dużej namiętności. Kurczowe trzymanie się swoich myśli i obaw nie pozwala skupić się na czuciu, doznaniach, doświadczaniu namiętności i emocji, za którymi mogłyby pójść pożądane fizjologiczne reakcje.

Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

Mój chłopak, ma problemy podczas stosunków. Nie kończy ich. W pewnym momencie traci wzwód. Proszę o podpowiedź.Może to być spowodowane niewystarczającą ilością snu i przepracowaniem z jego strony.Nie wiemy co mamy robić. Boi się podejmować kolejnych prób. Trwa to bardzo długo, ok. jednego roku. Również i ja się zastanawiam, czy czasem niewystarczająco go podniecam, ale zaprzecza temu. Nigdy wcześniej z moim wcześniejszym partnerem nie miałąm tego typu sytuacji. Proszę o pomoc.

To miło, że to Pani pisze o Waszym wspólnym problemie, chcąc w ten sposób zadbać o jakość Waszego związku. Utrata wzwodu podczas stosunku jest formą zaburzenia erekcji, która może mieć swoje źródła zarówno organiczne, jak i psychologiczne. Bazując na informacjach, które Pani podała, tak, bardzo możliwe, że przyczyną trudności w przypadku Pani partnera jest przepracowanie i zbyt mała ilość snu. Dodatkowo obawa przed kolejnymi niepowodzeniami może blokować reakcje fizjologiczne. Co w tej sytuacji robić? Przede wszystkim niech go Pani zmobilizuje do zmiany stylu życia, aby chciał poszukać odpowiednich form odpoczynku, przeznaczyć właściwą ilość czasu na sen, aktywność fizyczną, znaleźć sposoby, aby zmniejszyć ilość i czas pracy. Jeżeli zmiana stylu życia, o której piszę, oraz przyjmowanie suplementu diety nie wpłynie na polepszenie kondycji seksualnej, wówczas warto będzie skontaktować się osobiście z seksuologiem. Proszę nie brać winy na siebie i zastanawiać się czy jest Pani dla niego wystarczająco podniecająca. Jeżeli to, że on temu zaprzecza, Panią nie satysfakcjonuje, to warto wyjaśniać te sprawy w rozmowie na temat wzajemnych relacji w Waszym związku.

Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

dzień dobry. mam 28 lat i od jakiegoś czasu poświęciłem sie pracy ponieważ azłożyłem firmę - bardzo często przepracowuje się, zdarza mi się zarywać noce do tego dochodzi stres i zauważam że zaczyna mi brakować ochoty na sex a nawet gdy już dochodzi do stosunku to są one już dużo mniej aktywne. proszę mi poradzić co mam w tej sytuacji zrobić, czy jest jakiś sposób abym przy takim trybie życia wrócił do dawnej sprawności?

Gratuluję założenia firmy. Bycie przedsiębiorcą wiąże się z ogromem pracy, co często odbywa się kosztem życia osobistego, w tym seksualnego. Doskonale zdaje Pan sobie sprawę z tego, że to przeciążenia fizyczne i psychiczne wpływają na pogorszenie Pana sprawności seksualnej i zmniejszenie ochoty na seks, co też jest naturalną konsekwencją. Najlepszym zatem rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie źródła, czyli usprawnienie organizacji swojego czasu, nauka radzenia sobie ze stresem, poświęcenie uwagi odpoczynkowi, najlepiej aktywnym formom fizycznym. Trudno przy takim trybie życia wrócić do dawnej sprawności. Co więcej, ten tryb życia może powodować dalsze pogłębienie Pana problemów. Naturalnie może Pan przyjmować suplementy diety, które mogą poprawić Pana sprawność, ale zmiana trybu życia jest konieczna. Dobrze, że zauważa Pan ten problem teraz. Kiedy jest się zmęczonym, wtedy robienie czegokolwiek w życiu jest trudne, nawet rzeczy, które mogą być tak przyjemne jak seks.

Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

Mam 50 lat.W czasie stosunku.czuję podniecenie,ale nie mogę włożyć członka do pochwy bo nie jest wystarczjąco naprężony.Zeby dogodzić partnerce biorę Viagrę.Co mi jest?

Mamy zbyt mało informacji, aby bardziej precyzyjnie móc odpowiedzieć na Pana pytanie. Niewątpliwie warto ten problem skonsultować z lekarzem urologiem lub seksuologiem. Pisze Pan, że przyjmuje Pan Viagrę ale czy ona została przepisana na receptę przez lekarza, jest to bowiem lek, którego przyjmowanie musi być skonsultowane z lekarzem, a nie zakupione z nieznanych źródeł, np. przez Internet. Ważne są informacje takie jak: czy Pan na coś choruje, a jeżeli tak, to na co? Jaką dawkę Viagry Pan przyjmuje? Czy stosunek, który Pan opisuje, odbywa Pan ze stałą partnerką czy z przypadkowymi osobami? Dopiero po uzyskaniu tych informacji byłoby łatwiej odpowiedzieć na pytanie. Dlatego raz jeszcze zachęcam Pana do wizyty u lekarza.

Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

Mam kilka pytań. Od września 2007r zacząłem chorować. Zaczęło sie od bólu jader, poszedłem do urologa wykryto u mnie wodniaka na jadrze i nie usunięto mi go do tej pory. Przez ten okres nabawiłem sie prostaty mam problemy z wydalaniem moczy. Co mam zrobić? Pójdę do urologa znów mi przypisze leki i znów na jakiś czas przejdzie i dalej będzie to samo. Czy mogę uprawiać seks mając prostatę i wodniaka? I ostatnie pytanie wraz ze sperma podczas wytrysku wydalam jakiś płyn jak woda czy to wynik wodniaka czy prostaty i co z tym wszystkim zrobić?

Najprawdopodobniej przebył Pan zapalenie najądrza, po którym powstał wodniak. Sam wodniak nie jest chorobą groźną, a jedyny skuteczny sposób leczenia to operacja usunięcia wodniaka (jądro pozostaje!). Co zaś tyczy się sprawy prostaty, to zarówno diagnostyka jak i leczenie są niewykonalne korespondencyjnie. Z tym trzeba udać się do urologa.Żadna choroba prostaty ani wodniak jadra nie stanowi przeciwwskazania do uprawiania seksu. Wydobywający się w czasie wytrysku wodnisty płyn nie ma żadnego związku z wodniakiem - to nie jest płyn z wodniaka. Dokładna ocena zarówno nasienia, jak i "wodnistego" płynu może nastąpić wyłącznie w czasie badania pacjenta. Zatem zachęcam do ponownej bezwzględnej wizyty u lekarza.Prof. dr hab. n. hum Zbigniew Izdebski

Czy przyjmowanie tabletek Prostatic 4 lub Prostacare wyklucza przyjmowanie Permen-u

Nie. Stosowanie Doksazosyny nie stanowi przeciwwskazania do stosowania suplementu.

Mam pytanie czy to normalne ze po pierwszym stosunku nie musi być krwawienia? Chodzi mi o błonę dziewicza. W ogóle mam problem nie mam orgazmu a czasem nie mam ochoty na sex. Co robić???

Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | następna

na strone glówna do góry